Merhaba arkadaslar :)
Malum Ramazan ayına girdik oruclu olanımız var olmuyanımız var ama her ramazanda degismiyen haberler dikkatımı cekti :) hatta çoğu haberleri arsivde cıkarılıp tekrar tekrar yayınlandıgını dusunmekteyim.
Simdi birazda o haberlere bakalım
1-Her Ramazanda tüm gazetelerde tv haberlerinde cıkan haber İstanbullular Eyüp,Sultan Ahmette sahuru bekliyor.Sohbet ediyor vs haberidir..Fix cıkar bu haber olmuyan bır kanal yoktur..
2-Maden işçileri yerin binlerce metre altında sahur yaptı haberidir..(genelde ilk gün bu haber olur,2.gun
Ramazanın ilk iftarını yaptılar dıye yaparlar).Maden işcisi abilere hic bir sozum yokta bu gazetıcıler her sene tek Ramazanda haber yapıyor ya o cok sacma oluyor.Baska zamanda haber yapsana ?
3-Ramazanda saglıgınızdan olmayın dıye yapılan haberler.Su kadar yiyin.su kadar için iftarda bunu yıyın vs haberleri.Digerlerini bilmemde bu haberler kesin arsivden cıkıyor.birde soyle bisi var.Her kanalda cıkan doktor ayrı bısı dıyor bırbırlerıyle zır dusuyorlar…
4-İftara yapılması gereken yemeklerle ilgili haberler.Bir şef bulunur geçerler bir yerde alevli falan yemek yaparlar sunu yap bunu yap.Lan olm ıftara daha var mıllet zaten ac nıye gosterırsınız oyle seyleri?
5-Güllaç Yapımı.Bu haberde ramazan boyunca her hafta duzenlı olarak yayınlanır.Yine bir ustayla gecerler yapılısını anlatırlar mıllet aç aç izler..

Bu haberler benım aklıma gelenler 😀 Belki daha fazlasıda vardır ama her ramazan aynısını gor gor insan yeter diyor ya yıne aynı haberleri gorunce dayanamadım yazmak ıstedım 😛