Merhaba arkadaşlar
Geçen pazar günü Gençlik Spor Bakanlığının Seyyah projesi ile Gaziantep’e gittim.Pazar sabahtan gençlik merkezinin önünden yola çıktık fakat fazla yola çıkmadan 2.arabada bir arıza oldu.1-1.5 saat e kadar bekledik.İdareten bir çözümle tekrardan yola çıktık.
Etrafı izliye izliye gayet güzel bir yolculuk oldu.Antep’e girince yolda kaza olduğunu gördük(sonradan ınternetten okuduğum kadarıyla  1 ölü varmış.Ailesine sabır diliyorum)
Zaten geç gittiğimizden dolayı direk kale altı denilen yere vardık ve yemek falan yedik işte.Biraz kale altında etrafı gezdikten sonra toplandık hayvanat bahçesine.Hayvanat bahçesi girişinde bile ne biçim sıra vardı ki içeriyi düşünün gayet kalabalık bir yerdi hafta sonu olması nedeniyle.
Arkadaşımla beraber hayvanat bahçesinde dolaşmaya başladık.O kaplanlar aslanlar sürekli göremiyeceğimiz hayvanlar dikkatimizi çok çekiyordu.Fakat o hayvanların hayattan bıkkınlıkları,sürekli ne bakıyor bunlar dercesine bakışları üzmedi değil.
Hayvanat bahçesini gezdikten sonra çarşıya doğru yöneldik.Sanko park isimli avm ye bıraktılar bizi.Gayet guzel bır yerdi bıraktıkları yer etrafında park falan .Biraz avm yi dolaştıktan sonra o ilk gittiğimiz yere donmemiz lazımdı.Tabi arkadaşımla ben Gaziantep’i bilmiyoruz.Sora sora bıraz ugraşarak hemde sehirde dolaşarak bulduk yerımızı.
Yemeğimizi yedikten sonra adını bilmediğim başımızdaki gorevlilerden birisi gelin dedi gezelim.kale altındaki carşıya gittik onla(çok teşekkur edıyorum o görevli kişiye) Pazar olması birde akşam olmasından dolayı kapalıda olsa cevreyi gezdik.
O tarihi dokuyu koruyaraktan çok guzel yerler yapmışlar.Oyle her biri farklı farklı dükkanlar değilde aynı şekil eski tarz dükkanlar sokaklar çok ilgimi çekti.
Ama dediğim gibi kapalı olduğundan dolayı erken donmek zorunda kaldık.Ondan sonra o çevrede biraz dolanmaya başladık.Forum Gaziantep olduğunu gördük güzel yer yapmışlar(Tabi Elazığdan geldiğimiz için bu kadar büyük yerler dikkatimizi çekiyordu(Tabi Mersin’imin yeri başka 😀 )
Oralarıda dolaştıktan sonra geldik otobüsü beklemeye başladık(hem tamire hemde artık mazot ucuzmuş oralarda mazot almaya gittiginden) bekle babam bekle.
Saat 10 civarı sonunda yola çıkabildik.Gençlik Merkezi gorevlilerininde bu günün tam olmadığını bızı ayrı bir geziye daha goturecekleri sözü bu az ama guzel gezinin üstüne çok güzel gitti