instagramIcon[1]Dünyada yirminci yüzyıl ile birlikte gelişmeye başlayan elektronik teknoloji devrimi, insanların hayatlarını birçok noktada kolaylaştırmakla kalmadı; aynı zamanda vakitlerini eğlenceli ve verimli biçimde sürdürmelerine alternatif bir yol oldu. Bu amaçla internetin geliştirilmesi, kişisel bilgisayarların (PC) üretilmesi, yonga setlerinin nano teknoloji ile küçültülmesi ve nihâyet bu teknolojinin en afili aşaması olarak mobil cihâzların piyasaya sürülmesi ile insanlık, bambaşka bir mecraya doğru yol almak zorunda kaldı. Tablet, telefon, bilgisayar, dizüstü bilgisayar, iPod ve türevi cihâzlar, iki binli yılların en başından itibaren büyük bir başarıya imza atmış ve neredeyse her iki vatandaştan birinin sâhip olduğu metalar hâline geldi. Bu teknoloji devriminin donanım kısmından ziyâde yazılım kısmı ise, insanları nedense daha çok ilgilendirdi.

Bu raddede bilhassa mobil cihâzlar için geliştirilen Android ve iOs işletim sistemli uygulamalar, kullanıcıların birçok farklı yönden ilgilerini çekmiştir. Gündelik hayatlarını kolaylaştırmak ve eğlenceli vakit geçirmek adına üretilen bu uygulamlar Türkiye’de sevilmiş ve milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Instagram da bu uygulamalardan biridir. Mobil kullanıcıların telefonlarından çektikleri görsel ya da fotoğrafları, çeşitli efektler aracılığıyla arkadaş ortamında paylaşmaya imkân veren bu uygulama, Google Play’de en çok indirilenler listesindeki yerini aylardır korumakta. Instagram Türkiye olarak ülkemizde de oldukça popüler bir uygulama hâline geldiği aşikâr olan bu yazılımı, birçok ünlü de kullanmaktadır. Bunun yanı sıra Instagram Ünlüleri de bu alanda kendilerini büyük bir yer edinmiştir. Bade İşçil, Ece Erken, Demet Akalın, Eda Taşpınar gibi isimler, Instagram Türkiye ünlüleri olarak uygulamayı en çok kullanan ünlüler arasındadır. Ayrıca Instagram kullanıcılarına satış yapma imkânı da sunmaktadır. Herhangi olumsuz bir durumda verilerinizi yedekleyerek, arşivinizin kaybını da bu yazılım sayesinde engelleyebilirsiniz. Instagram hashtag kullanarak, çektiğiniz fotoğrafların arkadaşlarınızın tarafından daha kolay bulunmasını sağlayabilir ve kelimenin tam mânâsı ile ‘anlık’ fotoğraf zevkinizi herkesle paylaşabilirsiniz.

Instagram hesap silme işlemlerinde de kolayca size yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Birçok konuda püf noktası olan Instagram son zamanların en çok kullanılan yazılımlarındandır. Instagram ve Instagram ünlüleri hakkında daha detaylı bilgi almak için www.instagramturkiye.net adresli Instagram Türkiye sitemizi ziyaret edebilirsiniz.