Merhaba arkadaşlar..

Uzun süredir kullandığım bilgisayarımı değiştirmenin zamanı gelmişti,yeni bir bilgisayar almam lazımdı.Araştırmalara başladım teknoloji mağazalarını geziyordum ,orada macbook air dikkatimi çok çekti.Eskiden ihtiyaç olmayınca pek dikkatimi çekmiyordu hatta mac os u bilmeyince uzak duruyordum(tabi fiyat etkenide var).Ama air’in inceliği çok hoşuma gitmişti bu sefer mac alacam diyordum.

Artık diğer bilgisayarları bıraktım sadece macbookları araştırmaya başladım.Yazılım mühendisliğide okuyunca biraz iyi birşey almam lazımdı.Macbook air’in performansından emin değildim tam olarak.Normal macbook pro degilde retina ekranlısı hoşuma gitmişti.Air ile retina ekranlı pro arasında kalmıştım.

Memlekete gidince araştırmak için apple satan magazaya gittim.Adını hatırlamıyorum ama müdürü geldi çok güzel ilgilendi.Her istediğim soruyu sordum farklarını falan anlattı sağolsun.Onla konuştuktan sonra ve incelemelerim üzerine  Retina ekranlı macbook pro da karar kıldım.

10375801_805347072808955_445108237_n

 

Bir aylık sabrım sonunda macbook pro’ma kavuşabildim.İlk başta biraz garip gelsede bir muddet sonra çok hoşuma gitmeye başladı.Artık windowslu bilgisayarlara bakınca bir garip geliyor :)