Merhaba arkadaşlar

Ev arkadaşımın yeni aldığı ve ilk defa gördüğüm telefonu inceleyip yayınlamak istedim.Hatta biraz araştırdımda Türkiye’de suan tek Avea satıyor sanırım bu telefonu.Hatta ilk kutu açılış videosu çekmiştim ama bir kaç sorun yüzünden yükleyemedim,onun yerine böyle bir yazı yazmak istedim.

 

 

 

 

 

Telefona gelecek olursak  tasarımı alttaki resimdeki gibi diğer desire modelleri gibi bir tasarıma sahip.Ama arka kapak kısmı metal değil plastikten yapılma bir model, fakat fazla bir eksik değil.Bunun dışında 5 inç’lik HD bir ekrana sahip aynı zamanda çift simkart girişi bulunmakta.

Htc desire 616

 

Anroid 4.2.2 sürümü ile gelen telefonun işlemcisi 1.4 GHz hızında ve 8 çekirdekli bir telefon.Piyasadaki çoğu telefon gibi 8 MP arka,2 MP ön kameraya sahip.1 GB ram ve 4GB dahili hafızaya sahip.Çoğu kullanıcının en çok merak ettiği konu olan bataryası 2000 mAh ‘e sahip.

Kutu içinden de her telefonda olduğu

Teknik özellikleri benim bildiğim bunlar.Fiyat olarak dediğim gibi tek aveada gördüm 999 TL yazmakta.Bu özelliklerde piyasada çok telefon var ama HTC’ninde bir adı bir kalitesi var.

Ben biraz kullandım ,küçük telefona alışınca telefon bayağı büyük geldi.Ama alışınca kullanışlı bir telefon bence.Benim diyeceklerim bunlar.Birkaç resim çekmiştim altta o resimleri yayınlıyacağım.Okuduğunuz için teşekkürler.

htc1

htc4

htc3

htc2