Neymiş Facebook’a karşıymış.Niye diyorsun facebook bizi izliyormuş diyor.He diyorsun Zuckerberg’inde işi gücü yok geçmiş bilgisayar başına Murat bugün ne yaptı diyor.Paylaşımlarımı inceliyor,paylaştığım müzikleri dinliyor.Biraz düşünse kendi lafıyla çelişecek ama sonuç olarak facebook bizi izliyor.

Ha böyle diyor Facebook’unu kapatıyor ama instagram kullanıyor. İnstagramın Zuckerberg’e ait olduğunu bilmiyor.Facebooku izleyen onu izlemez mi? Ha tamam instagramıda kapatıyor,yazık garibimin sms hakkı yok bu sefer ne oluyor indiriyor Whatsappı çatır çatır Whatsapp dan yazışıyor.

Hadi herşeyi geçtim bu uygulamaları hangi telefonda kullanıyor.Akıllı telefonda İos olsun Android olsun bunlardan izlemiyorlar mı sanki seni.Ne biliyorsun belki gizliden konumunu yolluyor adamlarla.O konumu kullanarak yarın peşine keskin nişancı takmayacakları ne belli dimi ama.Bırak sen akıllı telefonunu al bir 3310 keyfine bak.Ha aklında bulunsun onuda dinleyebilirler, bırak sen interneti telefonu en iyisi.

Evet arkadaşlar olay bu.Adamlar izlemiyoruz demiyor izliyorlar.Ama istatistik için.Benimde elimin altında öyle veritabanı olsa bende izlerim.Adamlar o verilere göre istatistik çıkarıyor.İstatistiğe göre geliştirmeler yapıyorlar,reklam seçenekleri sunuyorlar.O kadar büyük bir site için o derece büyük masrafıda olur ne yapacaklar böyle verileri değerlendirip para kazanacaklar.Çok özel birşeyin olursada paylaşmazsın olur biter.