Merhaba Arkadaşlar

Malum seçim yaklaştıkça heryerde konuşulan konu seçimler oluyor.Herkesin aklında kime oy versem, buna oy versem bu nasıl çıkar vs. sorular dolaşmakta.Oy verecek olan halkımız bunları düşünürken de adaylar bir yandan harıl harıl çalışıyor.İnsanlara kendini nasıl tanıtırım diyerekten.Mitingler gezmeler vs derken bana göre en saçma olan seçim çalışmasından bahsedelim biraz.Muhtemelen sizlerde tahmin etmişsinizdir.

Partilerin yada kişilerin seçim müziklerini çalarak sokak sokak gezen arabalar.Yıl olmuş 2015 diye bir klişe laf kullanaraktan konuya girmek istiyorum.Dediğim gibi yıl olmuş 2015 halen seçim arabalarıyla insanların oyları değiştirileceği düşünülüyor sanırım.Düşünülmese gezilmez öyle.Acaba “Aa bunların şarkıları çok güzel oyumu buna atayım” diye düşündüğümüzü mü sanıyorlar ki.Hem araç boşa yakıt yakacak hemde gürültü kirliliği oluşacak.Dediğim gibi çok saçma!

Bana göre saçma olan diğer şeyde mitingler.Daha doğrusu mitingler aslında mantıklı ama oraya yapılan harcama çok saçma geliyor.Zaten mitinglere gelen kişiler o partiyi destekleyen kişiler(Her parti için geçerli bu olay).Orada bir sürü bayrak balon harcamaları bana göre gereksiz.Hem çevre kirliliği oluyor hemde gereksiz harcama.

Peki o gereksiz bu gereksiz diyorsun ne yapmak lazım diyeceksiniz.Hemen onuda cevaplıyayım.Bu devir internet devri.Bu seçim arabaları yerine sosyal medya reklamları kullanılabilir.İnternet sitelerine reklamlar verilebilir bence.

Mesela bir kaç parti lideri sözlüklerde soruları yanıtladılar,gayet güzel bir şey bu.İnternette bir sürü canlı yayın uygulamaları var oralardan sorular alınıp yanıtlanabilir.

Televizyonlar büyük reklam aracı.Ha orada da duz reklam yerine proğramlara katılınıp sorular yanıtlanabilir.Devir bunları gösteriyor artık.Bırakalım bu seçim arabalarını ya boşa herkesin başı ağrımasın.