Artık bilmeyen kalmadığını düşünüyorum ihaleleri olay olmuştu.Hatta cumhurbaşkanımız niye 4g ye geçiyoruz direk 5gye geçelim falan demişti.
Zaten reklamlarda da goruyoruz operator sahipleri gün sayıyor.
1 Nisan günü 4.5 g ye geçiyoruz.
Ama insan bir sorar geçiyoruz da noluyor.
Anlattıklarına göre internetimiz acayip hızlanacakmış.ee bu bizim işimize yaramıyor ki adil kullanım denilen bir olay var bizde.Adil kullanımı geçmemiz normalde 3 gün sürüyorsa bu kadar hızlanınca 1 günde düşecek hani nerde kaldı hız ?
Ama sınırsız paketi olursa bunun korsan cd ciler yaşadı.Anında indir paketle.Birde bilgisayarda tutmanın ne alemi var dimi.
Film bilmem kaç saniye oyun bilmem kaç saniye diye reklamları yapılıyor.Olm daha 3gnin çekmediği hatta 3g yi geç telefonun çekmediği yerler var önce bi onları duzeltseniz olmaz mı ?
Paketler açıklandı mı hiç bakmadım ama bu kadar yavaş internetler bile deli parayken 4.5 g hızındaki internetin çok ucuz olacağı da düşünmüyorum.
Hele birde paketi aştıgınızı düşünsenize kusra bakmayın ama kol gibi faturalar gelmeye başlıyacak demektir.
Tamam teknoloji güzel ama bize daha erken gibi geliyor.Önce adil kullanımın kalkması lazım sonrasında fiyatların düşmesi lazım ondan sonra bu teknolojiyi getirin deli gibi işimize yarar.Asıl o zaman tadına vararak kullanırız internet.