Merhaba arkadaşlar

İnstagram uygulamanızı guncellediyseniz yeni bir ikona yeni bir tasarıma geçtiğini görmüşsünüzdür.

Tasarım olarak siyah beyaz bir tasarıma geçmiş.Gayet hoş görünen bir tasarım olmuş bence.Hatta uygulama içindeki logodaki ikonda gayet guzel sade bir tasarımda.

Fakat esas uygulama ikonuna gelince işler değişiyor.

Yav arkadaş o kadar siyah beyaz bir tasarıma geçtin.Herkes sade tasarımlara tek renk çalışmalar yapmaya calısıyor gunumuzde.Ama sen niye ikonunu rengarenk yapıyorsun.

Tamam sadece ikona bakınca guzel gorunebılıyor ama bildirim gelince bir acayip oluyor.Sanki oyun içi bildirim gelmiş gibi.Tek renk neyine yetmedi.Yada uygulama içindeki gibi siyah beyaz ikonu kullansana işte mis gibi.

Insatgram-icon-old-vs-new

Ha ikon içinde internette bir yorum görmüştüm.Eski ikon retrica fotoğraf kamerasıydı şimdiki bildiğiniz çamaşır makinası olmuş diye.Hakkaten bakınca şöyle çamaşır makinasınada benziyor.

Neyse şaka bir yana bence tasarım hoş olmuş güzel.(Bildirim konusunda halen aynı dusunuyorum:D)Tabi alışmak için zaman lazım.

Fakat o kadar sade tek renk flat tasarımlar yapılırken instagramın bu hamleyi yapması tasarım işlerinede yön verecek gibi bence.Artık yeni bir dönem başlamış olabilir.Geçişli renklerin oldugu ikonlar tasarımlar olarak.Bu akıma alışmalıyız bence..