Herkese selamlar,

Uzun zamandır bugün sizlerle yeni ne paylaşsam, neler anlatsam diye düşünürken bir süredir keyifle kullandığım bir siteden bahsetmeye karar verdim.

Sosyal içerik sitelerini ne kadar sıkı takip ettiğimi biliyorsunuz. Bugün bu tarz içeriklere sahip olan siteler kuşkusuz hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Akıllı telefonlarımıza gelen anlık bildirimlerle ya da bilgisayar başında internet üzerinde yaptığımız gezintilerle (ki buna surfing denilmekte) her an her dakika dünya üzerinde olup biten her şeyden haberdar olmaktayız. Sanal âlemde bu denli fazla olan sosyal içerik sitelerinden kendinize uygun olanı bulmak biraz zor, hele ki benim gibi seçiciyseniz. Bu konuda sıkıntı yaşayanların olabileceğini düşündüğümden bu yazıda sizlerle birlikte Neotempo.com’u inceleyeceğim.

Her şeyden önce bir siteye tıkladığımda o sitenin göze güzel gelen bir dizaynının olması benim için oldukça önemli. Ne renkleriyle gözü fazla yormalı ne de düzensizliği ile göz zevkinizi yıpratmalı. Neotempo’ya girdiğinizde beyaz arka plan üzerine belirli bir düzenle oturtturulmuş olan haber başlıkları ve görseller size görsel bir şölen sunuyor. Minimalist kesimleri seviyorsanız sitenin sade ve şık tasarımını kesinlikle beğeneceksiniz.

Ana ekrana biraz daha göz gezdirdiğinizde header olarak adlandırdığımız üst kısımda üye girişi ve kategorileri göreceksiniz. İster facebook hesabınız ile bir hesap oluşturabilirsiniz isterseniz manuel olarak Neotempoda bir hesap oluşturabilirsiniz. Kategorilerin her biri kendi içerisinde en çok okunan haberleri üst kısma yerleştirmiş. Ardından gelen haberler ise yine ana ekrandaki gibi güncelliğine göre sıralandırılmış.

Haber içeriklerinden biraz bahsedecek olursam haberler yalın ve düzgün bir Türkçe ile derlenmiş. Cümleleri fazla uzatılmadan, tabir-i caizse kelimeleri kasmadan iletilmek istenen kısa ve öz olarak okuyucuya sunulmakta. Haberlerin doruluğu ve güncelliği de cabası. Uzun bir süredir yerli sosyal içerik sitelerinden biri olan neotempo.com sitesini keyifle takip ediyorum. Vakit kaybetmeden siz de kullanmaya başlayın.