Bir doğum günü yahut başka bir kutlama organizasyonu yapmaya kalktığınızda her şeyden önce aklınıza takılacak olan soru budur; Nerede kutlasak? Mekân belirlemek kutlama organizasyonlarının en önemli ayağıdır. Öyle ki mekânı belirledikten sonra işi yarı yarıya halletmiş gibi hissedersiniz. Hele ki İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde, kentsel kargaşanın, trafiğin, yoğun bir kent nüfusunun parçası olarak yaşıyorsanız işiniz biraz daha zorlaşır. Neyse ki pek çok konuda hayatlarımızı kolaylaştırabilen bilgisayar çağı ve Internet ortamı bu konuya da el atıyor.

Niceyaslara.com aracılığıyla, yapmayı planladığınız organizasyonla ilgili pek çok başka sorunu ve detayı olduğu gibi mekân arayışınızı da çözüme kavuşturabilirsiniz. Bunun için hangi ilde yaşadığınızı seçmekle işe başlayın. Karşınıza, seçtiğiniz ildeki kutlama mekânlarının tümü çıkacaktır. Dilerseniz, mekân türüne göre bir kısıtlamaya gidebilirisiniz. Kutlamanızı nasıl bir ortamda, hangi atmosferde gerçekleştirmek istiyorsunuz? Bir restoran ağırlığında mı, pastane sıcaklığında mı, meyhane ortamında mı, daha spor bir kafede mi, salaş ve loş bir bar atmosferinde mi, yoksa bunların dışında daha farklı bir mekânda mı? Nasıl bir ortamda bulunmak, nasıl bir hava yaratmak istediğinize karar verdikten sonra mekân arayışınızı o doğrultuda filtreleyerek seçeneklerinizi biraz daha azaltabilir ve karar verme sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

İkinci aşamada mekânlar hakkında daha yakından bilgi almak için ilgilendiğiniz mekânın sayfasına girebilirsiniz. Burada, söz konusu firmanın adres ve konum bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bunun yanında mekânın hizmet verdiği saatleri öğrenebilir ve yetkili kişinin iletişim bilgilerine erişerek onunla iletişim kurabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz başka konu ve detaylar varsa bu yolla doğrudan mekân idaresinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca daha önceden bilmediğiniz bir mekânsa paylaşılan fotoğrafları inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz.

Verilen detaylara göz attıktan sonra sunulan mekân seçenekleri arasında gerçekleştirmek istediğiniz organizasyona en uygun olana karar verdikten sonra yine aynı sayfa üzerinden bir tıkla teklif isteyebilir, hatta dilediğiniz tarihe hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz. Normal koşullarda, günlük hayatın keşmekeşi içinde ancak ciddi anlamda vakit ayırarak gerçekleştirebileceğiniz bir organizasyonu bu yolla, aşama aşama ve sadece birkaç tıkla planlamanız mümkün olacak.