Uzun yıllar önce kurulan +90 3B Dijital Fabrika, Türk sanayisi ve tasarımcılarını profesyonel 3 boyutlu baskı ile tanıştırmış ve kısa sürede dijital imalat sektörünün lideri olmuştur. Zengin bir makine teknolojisine sahip olan +90 3B Dijital Fabrika, bünyesinde bulundurduğu bilgisi ve tecrübe ile birleştirilmiş kadrosu sayesinde ürettiği ürünlerden tam not almaktadır. Sektörün birçok alanda ürettiği 1000’e kadar ürün ile acil parça üretimini karşılamaktadır.

1

10 yıl önce Türk sanayisini Katmanlı Üretim Teknolojileri ile tanıştırarak kısa sürede dijital imalat sektöründe yer almıştır.

Ürünler profesyonel 3D yazıcılar ile farklı üretim aşamalarından geçerek üretilmektedir. +90 3B Dijital Fabrika sahip oldukları proje danışmanları ile müşterilerinin talep ettikleri parçalarda istenen özelliklere göre öncelikle farklı üretim teknolojilerinden uygun olanı belirlenmektedir. SLA, DMLS, SLS, FDM gibi birçok farklı Katmanlı Üretim Teknolojilerini kullanan +90 3B Dijital Fabrika, aynı zamanda Silikon hızlı kalıplama teknolojisi de sunduğu çözümler arasında yer almaktadır.

2

Hızlı kalıplama teknolojileri ile müşterilerin ön seri imalat ihtiyaçları hızlı ve ekonomik şekilde çözülmektedir. RIM, Silikon, Alüminyum olarak farklı kalıplama çeşitleri bulunmaktadır. Bu kalıplama yöntemleri ürünün tasarımına ve müşterinin isteklerine göre kullanılmaktadır.

Bunlardan silikon kalıplama, üretimin çözümünden çok ön seri ve seri üretim yöntemidir. Prototipin master model olarak kullanılması ile elde edilen silikon kalıplar, kısa sürede parça üretimine odaklanılmasını sağlamaktadır. Silikon kalıplamanın birçok avantajı bulunmaktadır. Revizyon gerektiren ürünler ya da az ve hızlı bir şekilde piyasaya sevk edilmesi beklenilen ürünlerin imalatından kullanılması en elverişli olan yöntemlerden biridir. Yüzey kalitesi, esneklik ve dayanıklılık beklentisi olan tasarımlarda ilk tercih olmaktadır.

Kullanılan teknoloji kadar önemli bir diğer konu da kullanılan malzemelerdir. İhtiyaç duyulan parçanın özelliklerine göre şeffaf, esnek, metal ve ısıya dayanıklı olmalıdır. Geniş bir malzeme yelpazesine sahip olan +90 3B Dijital Fabrika, tasarımların istenen fiziksel ve mekanik özelliklerde olmasını sağlamaktadır. +90 3B Dijital Fabrika, teknolojilerinin sağladığı avantajlar ile müşteri memnuniyetini büyük ölçüde karşılamaktadır. Bu şekilde ürünlerini ve projelerini hayata daha kısa sürede geçirebilmektedir.


3

+90 3B Dijital Fabrika’ da üretilen ürünler farklı sektörlerde kullanılabilmektedir. İhtiyaca ve istenilen özelliklere göre üretilen parçalar ışık geçirgenliğine, suya ve ısıya dayanıklı, renk ve alev almazlık gibi özelliklerin haricinde görselliği de ön planda tutmaktadır. Özellikle sunum amaçlı kullanılan maket ya da prototiplerde estetik kaygısı güderek profesyonel işlemler uygulanarak boya kalitesi de sunmaktadır. Müşterilerinin ürünlerinin fonksiyonelliği dışında görsel beklentilerini karşılamasını beklediğini savunmaktadır. Bunun içinde zımpara, boya, krom gibi işlemler uygulamaktadır.

4

Müşterilerine son derece önem veren +90 3B Dijital Fabrika, hızlı imalat çözümlerini sadece endüstriler ile değil, bireysel tasarımcılarla da paylaşmaktadır. Herkes, 3D yazıcıya sahip olmaya gerek duymadan +90 3B Dijital Fabrika’nın öncüsü olduğu bu yeni nesil teknoloji sayesinde projelerini hayata geçirebilmektedir. Üstelik bunu +90 3B Dijital Fabrika’ ya gitmeden internetin bulunduğu her yerden web sitesinden Online Teklif sayfası üzerinden tasarımlarını ulaştırarak yapabilmektedir. Ulaştırılan tasarımlar www.arti90.com tarafından gizlilik ilkesine bağlı kalınarak fiyatlandırılmaktadır. +90 3B Dijital Fabrika, müşterilerine parçaları kargo ile ulaştırmaktadır. Büyük firmalardan KOBİ’lere kadar bu ileri teknolojiye ulaşmanın yolu +90 3B Dijital Fabrika’dan geçmektedir.